Hikayelerimiz
  • 29.jpg
  • 30.jpg
  • HasanEmre-4.jpg
  • res1-p.png
  • res2-p.png

Hikayelerimiz

Sebah Ağlıyacahlar

 

Eski zamanlarda meşhur ve işinin ehli bir hırsız varmış.ilçeye atanan zabtiye'de ( polis-jandarma) bir o kadar işinin ehliymiş.Hırsız'a arkadaşları artık hapı yuttun demişler.Hırsız, göreceğiz elmi yaman beğ mi yaman demiş.Bir gece hırsız bir evi soyup tam çıkarken sokağın başında zaptiye görünmüş,hırsız,hemen çuvalını bir yere gizleyerek  eline geçirdiği bir çormuk (küçük süpürge) ile soyduğu evin önünü süpürmeye başlamış.Zaptiye hayırdır ? diye sorunca, siz sağolun efendim cenazemiz var, yarın gelen giden olur diye etrafı toparlıyorum demiş.Biraz düşünen zaptiye, hani hiç ağlayan yok deyince ; SEBAH AĞLAYACAKLAR  efendim demiş.Oradan ayrılan zabtiye sabah olunca falan ev soyulmuş haberini alır almaz koşarak geldiği evde herkes ağlamaktadır çünkü ev  akşam önü süpürülen ve sebah ağlayacakları söylenen evdir.

 

Kahveci Nedim Dayı

 

Kahveci Nedim dayı, karısı Ümmü teyze'den çokta olmasa yaşça bir kaç yaş küçüktür.Bir sabah aldığı bir kaç yük odunu  eve  gönderir.Odunu evin önüne indiren köylü tekrar parasını almak için kahveye geleceğinden Ümmü teyze köylü ile eve iki basmet gönermesi için Nedim  dayı'ya haber gönderir.Kahve'ye gelen köylü Nedim dayı'ya seslenir ; Nedim dayııı!! anan iki basmet alsın salsın diyoooo !!!! Bu arada Nedim dayı'nın kahkahası bütün kahveyi sarmıştır; Alehaaaa !!! bunu damı ben örgetledim ağaaaammm...

 

Ramo

 

    Sabahın erken saatlerinde midesinden rahatsızlanan Ramo (Ramazan Yalçın) şehir kulübünden de arkadaşı olan Hacı beğin oğlu'na(Dr.Mehmet Özbay) muayeneye gider.Doktor ne yediğini sorduğunda biraz tereyağı ile bal yediğini söyler,Doktor gülümseyerek sana müstehak oğlum der;Ağa'nın beğin yiyeceğini yersen halın bu olur işte der.

 

Kırmızı Şakir-Deli Balta

 

 Zamanın kaymakamı ile belediye başkanı Mehmet Özbay (Fiyaka ) yolda gezerlerken, belediye çöpçüsü Deli Balta ile karşılaşırlar,Fiyaka kaymakam'a göz ederek Balta ile biraz şakalaşması işaretinde bulunur, bunun üzerine kaymakam ;Dayı allah senin hanıma yardım etsin,  hayatımda senin kadar çirkin adam görmedim der.Bunun  üzerine Balta hemen şimdiki Tekel binası yerinde kerpiç döken Kırmızı Şakir'in yanına koşar; kaymakam bey hemen seni çağırıyo deyince, Şakir; eyi dur elimi ayağımı yıkayımda barı deyince,yoh yoh çok acele eyle gel der ve birlikte kaymakama çıkarlar.Bak bahım kaymakam beğ ben mi çirkinim bumu çirkin,bizim avrat mı kara yazılı bunun avradımı gara yazılı der.

 
 

 Arese ( Buğday Pazarı ) 

Teyze

 

 

Areseye buğday getiren bıyıkları yeni terleyen genç bir delikanlıya adını soran orta yaşlarda bir adam

 Haci Mahammet Ağa cevabını alınca 

 Hafifçe gülümser

 Haciliğine vızoooo oğlum 

 Ağalıkda anayın boğ yimesidir

 Buğdayı gaca veriyon oğlum Mahammet der

 

 

Mersin'e gezmeye giden Besnili teyze Yayaya kırmızı ışık yanarken telaşla karşıya geçerken trafik polisi bağırır

 Polis : Heyyy teyze nereye ..!!!! ?

Teyze : saana ne geraaa var

  görümümgile gidiyum

  herifimin ğeberi var satan 

 

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousGoogle Bookmarks
Pin It

Web Projesi

Bugün26
Dün183
Bu hafta586
Bu ay2066
Toplam2766943

Şu anda 170 misafir ve üye yok çevrimiçi


Kubik-Rubik Joomla! Extensions